Futsal: egy-egy gól és döntetlen a horvátok ellen
Futsal Férfi A   |   Csapat   |   2022. június. 18., 16:19

A poreci nemzetközi futsaltorna harmadik fordulójában az addig hibátlan magyar válogatott 1-1-es döntetlent játszott a horvátokkal. Ez volt Turzó József együttesének sorozatban a nyolcadik veretlenül megvívott nemzetközi mérkőzése.

A montenegróiak és a lengyelek legyőzése után egy újabb idei Eb-résztvevő ellen lépett pályára Porecben férfi futsalválogatottunk. A mérkőzés első félideje kiegyenlített játékot és kevés helyzetet hozott, az első tíz percben a horvátok voltak aktívabbak, majd a magyar válogatott játszott kezdeményezőbben.

A második félidőben már inkább a mieink akarata érvényesült a pályán, de támadásban nem voltunk olyan pontosak, mint az előző két mérkőzésünkön. A 27. percben egy iszonyatosan nagy góllal szereztünk vezetést, egy bal oldali szögletből középre emelt labdát Dróth Zoltán bombázott kapásból, 12 méterről a kapuba. A horvátok a kapott gól után nagyobb kockázatot vállaltak, és a hajrára fordulva támadásban átálltak az öt a négy elleni játékra. Egészen az utolsó percig jól védekeztünk, ekkor azonban gólra váltotta támadásbeli emberelőnyét a horvát válogatott (1-1). Az utolsó másodpercekben nem változott az eredmény, döntetlennel zárult a találkozó. A magyar válogatott három kör után is az élen áll az ötcsapatos mezőnyben. Az utolsó meccsünket vasárnap 13.00 órától a bosnyákok ellen játsszuk.

– Érezhető volt, hogy négy napon belül a harmadik mérkőzésünket játszottuk, fáradtabban mozogtak a játékosok, de ezzel együtt jár a dicséret nekik, mert óriásit küzdöttek ezen a találkozón is. Úgy érzem, a mutatott játék alapján megérdemeltük volna a győzelmet, de néhány alkalommal hiányzott az a fajta higgadtság és frissesség a játékunkból, amely az előző meccseken jellemzett bennünket. Az eredmény miatt lehet némi hiányérzetünk, de összességében elégedettek lehetünk a teljesítményünkkel, ez a mérkőzés is remekül szolgálta a felkészülésünket – mondta a mérkőzés után Turzó József szövetségi kapitány.

Magyarország-Horvátország 1-1 (0-0)
Magyarország: Alasztics Marcell - Tatai József, Dávid Richárd, Harnisch Ákos, Dróth Zoltán
Cserék: Cserék: Krajcsi Bence, Vas Ádám, Sipos Gergő, Rábl János, Pál Patrik, Hajmási Milán, Bíró Attila, Suscsák Máté, Horváth Benedek, Szalmás Zoltán