Anglia legyőzésével kezdtük a vb-selejtezőt
Futsal Férfi A   |   Csapat   |   2019. október. 24., 19:22

Turzó József első tétmérkőzésén válogatottja 3-0-s győzelmet ért el Angliával szemben a futsal-vb selejtezőjének első játéknapján.

Remekül kezdett futsalválogatottunk az olaszországi tornán, és már a második percben vezetéshez jutott: Horváth Norbert szerzett labdát a bal szélen, ahonnan a hosszú oldalra passzolt. Ott Nagy Imre érkezett és az üres kapuba gurított (1–0).

A kapott gól után igyekeztek feljönni az angolok, de igazán veszélyes helyzeteket nem tudtak kialakítani. A magyar csapat birtokolta a labdát és a több kapura lövés is a mi nevünk mellett szerepelt. Ennek meg is lett az eredménye, a 10. percben Horváth Szabolcs egyéni akciója következett: egy szép csel után kilenc méterről a kapuba lőtt (2–0).

A második félidőben kevesebb támadást tudtunk végigvinni, de ellenfelünk játéka sem fenyegetett egyenlítéssel.

A hajrában az angolok öt a négy elleni játékkal próbálkoztak. Dróth Zoltán jó öt perccel a vége előtt saját térfélen szerzett labdával állította be a 3–0-s végeredményt.

Óriási élmény volt először tétmeccsen a válogatott kispadján ülni. Sokat dolgoztak a fiúk és nagy dolog, hogy nemzetközi mérkőzésen nem kaptunk gólt. Nem volt tökéletes a játékunk, van még hova fejlődni, de az eredménynek örülünk. Büszke vagyok a játékosokra. Előzetesen is úgy számoltunk, hogy ezt a találkozót hoznunk kell és az igazi vizsgamunkánk holnap lesz Fehéroroszország ellen – velük lesz nagy a harc a csoport második helyéért – fogalmazott Turzó József szövetségi kapitány a mérkőzés után.