Győzelemmel mutatkoztak be az U19-es futsalosok
Futsal Férfi utánpótlás   |   Szurkolók   |   2023. november. 08., 21:01

Férfi U19-es futsalválogatottunk a korosztály első nemzetközi mérkőzésén fordulatos meccsen 5-4-re legyőzte a szlovákokat Csömörön.

A Frank Tamás vezette férfi U19-es futsalválogatott a korosztály szeptemberi kiválasztója, majd az októberi összetartást követően szerdán lejátszotta első nemzetközi mérkőzését, melyen 5-4-re legyőzte a szlovákokat. Az első gólt a szlovákok szerezték, de Urr Dániel révén sikerült egyenlítenünk. A folytatás a inkább a vendégeké volt, akik a szünetig kétgólos előnyre tettek szert (1-3).

A második félidőre feljavult a játékunk, Bognár Martin szorossá tette az eredményt, de nem sokkal később a szlovákok szereztek egy gólt, majd hamarosan egy öngólt is. A hajrá már egyértelműen a miénk volt, a 38. percben Győri Balázs, a 40. percben Bognár Martin talált be, kialakítva az 5-4-es végeredményt.

– Az első félidőben idegesen, kapkodva játszottunk, és bár mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, a szlovákok jobban éltek velük – értékelt a lefújás után Frank Tamás szövetségi edző. – A második félidőre felpörögtünk, egyértelműen jobbak voltunk ellenfelünknél, és megérdemelten fordítottuk meg a találkozót. Jó volt látni, hogy 1-3 és 2-4 után meg tudtuk nyerni a találkozót, ez a csapat mentális erejét mutatja. Első meccsnek jó volt a mai, de természetesen rengeteg javítanivaló van a játékunkon, minden szegmensben fejlődnünk kell a következő időszakban.

Magyarország-Szlovákia 5-4 (1-3)
Magyarország: Lehotai Ákos - Győri Balázs, Molnár Dániel, Bognár Martin, Schalbert Dominik
Cserék: Mező Lőrinc, Tóth Barnabás, Novák Dániel, Körmendy Gábor, Magyari Csaba, Somogyi Patrik, Körtélyesi Viktor, Korponai Bence, Urr Dániel, Kovács Benjamin, Nguyen Nhat Duy