Futsal U19: Vereség az utolsó Eb-selejtezőn
Futsal Férfi utánpótlás   |   Mérkőzések   |   2022. március. 19., 23:19

U19-es futsalcsapatunk a francia válogatott ellen lépett pályára szombaton a szerbiai Eb-selejtező torna utolsó játéknapján.

Az már az első két mérkőzés után biztossá vált, hogy a mieink nem juthatnak tovább a csoportból, a négy ponttal első helyen álló franciáknak azonban jó esélyük volt az Eb-részvétel kiharcolására. Az első ziccer a magyar válogatott előtt alakult ki, de mi kihagytuk a helyzetünket, a franciák pedig a kontrából megszerezték a vezetést. A folytatásban ellenfelünk megérdemelten növelte az előnyét, a mieink dolgát kiállítás is nehezítette, a szünetben 0-4 volt az állás.

A fordulás után hat perccel a kapusunk, Molnár Gábor is piros lapot kapott, és miután a másik kapus betegsége miatt nem lehetett ott a keretben, a hátralévő negyedórában mezőnyjátékost állítottunk a kapuba. Egyenlő létszámnál öt a négy elleni játékra váltottunk, ebből sikerült szépítenünk, de az utolsó gólt a franciák lőtték, így végül 6-1-re megnyerték a találkozót, és ezzel kijutottak a spanyolországi Európa-bajnokságra. A magyar válogatott a csoport negyedik helyén zárt.

– Ezen a mérkőzésen bebizonyosodott, hogy a franciák valóban minden szempontból kiemelkednek a mezőnyből, egy jobb csapat ellen játszva elsősorban a tisztes helytállás lehetett a célunk, főképp úgy, hogy két játékosunkat is kiállították a találkozón. Ezen a mérkőzésen is kijöttek a hiányosságaink, ami részben abból adódik, hogy játékosaink nagyon kevés szerepet kapnak klubcsapataikban, és ilyen erős ellenfelekkel szemben ezt szinte lehetetlen kompenzálni – értékelt a mérkőzés után Frank Tamás szövetségi edző.