Futsal: Megérdemelt spanyol siker Tbilisziben
Futsal Férfi utánpótlás   |   Mérkőzések   |   2019. március. 25., 14:06

U19-es futsalválogatott nem tudta borítani a papírformát a spanyolok elleni Eb-selejtezőn, a Tbilisziben rendezett torna második játéknapján.

Frank Tamás együttese vasárnap 5-2-re legyőzte a házigazda grúzokat, kevesebb mint 24 órával később pedig már a csoport toronymagas favoritja, a spanyol válogatott ellen volt jelenése a pályán. A mieinknél hiányzott a védelem egyik pillére, a vasárnap kiállított Juhász Donát, de az első percekben ezzel együtt is hatékonyan semlegesítettük a spanyolok támadásait, és lassítottuk a játékukat.

Ellenfelünk többet próbálkozott, de a magyar csapat előtt is adódtak helyzetek, nem adtuk fel a támadások lehetőségét. A 10. percben a spanyol válogatott egy hibánkból vezetést szerzett, nem sokkal később kapufával válaszoltunk a gólra. A félidő vége előtt egy pazar góllal megduplázta előnyét a spanyol együttes, így kétgólos hátrányban zártuk az első 20 percet.

A fordulás után mindent megtettünk a szépítés érdekében, átálltunk öt a négy elleni játékra is támadásban, de a gólszerzés nem jött össze, a spanyolok pedig a 37. percben megszerezték harmadik találatukat, és végleg eldöntötték a mérkőzést. Miután a csoportból csak az első helyezett jut ki a lettországi Eb-re, a mieinknek már nincs reális esélyük a kijutásra. Szerdán a törökök ellen zárjuk a grúziai viadalt, a mérkőzés tétje a csoport második helyének megszerzése lesz.

– Mindent megtettünk, amire képesek vagyunk, de nem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat a jobb képességű játékosokból álló, gyorsabban, dinamikusabban futsalozó spanyolok ellen – mondta az mlsz.hu-nak a mérkőzést követően Frank Tamás szövetségi edző. – Végig érezhető volt a minőségbeli különbség ellenfelünk javára, egy ilyen kiemelkedős rivális ellen csakis extra teljesítményekkel tudtunk volna jó eredményt elérni, ma sajnos nem volt ilyen nálunk. A kellő pillanatokban szerencsénk sem volt, de a vereség nem ezen múlt, be kell látni, ennyivel jobb a spanyol válogatott. Köszönjük a szurkolást azoknak, akik mellettünk voltak, igyekszünk győzelemmel és a második hely megszerzésével zárni a tornát.