Nem volt esélyünk a házigazdák ellen az angliai elitkör második meccsén
U17 férfi   |   Csapat   |   2024. március. 23., 18:28

U17-es válogatottunk szombaton az északíreket 5-1-re legyőző házigazda angoloktól kapott ki 5-0-ra az Európa-bajnoki selejtező angliai elitkörében.

Az angliai Eb-selejtező elitkör első fordulójában, szerdán 2-1-es vereséget szenvedtünk a franciáktól, a szombati játéknapon pedig még nehezebb ellenfél várt ránk a St George's Parkban: a házigazda angolok.

Szép Márton kapu felé irányuló lövésével az első veszélyes helyzet a mieinké volt, az első gólt viszont az angolok jegyezték a 9. percben (1-0), majd a 27. percben a házigazdák megduplázták előnyüket (2-0). A szünetig több gól ugyan nem született, de a magyar kaput őrző Papp Lőrincnek akadt dolga bőven. A félidő derekán Kancsij Artúr még próbált szépíteni, de lövése után a labda a kapu mellett hagyta el a pályát.

Az angol nyomás a folytatásban tovább fokozódott, és előbb egy szöglet után az 56., majd a 67. percben érett újabb góllá (4-0). A második félidőben válogatottunk több szögletet is elvégezhetett, de angol kaput veszélyeztető helyzet azonban nem alakult ki. A 82. percben öngóllal segítettük hozzá a házigazda együttest az újabb gólszerzéshez, ezzel alakult ki az 5-0-s végeredmény.

A mieink kedden Észak-Írország ellen fejezik be elitkörös szereplésüket.

- Az angol csapat sokkal hatékonyabban futballozott, mint a francia. Egy ilyen mérkőzés után nincs más feladatunk, mint gratulálni az ellenfélnek, természetesen megérdemelten nyertek. Az utolsó mérkőzésen, melyet az északírek ellen játszunk az a célunk, hogy bebizonyítsuk itt a helyünk az elitkörben - nyilatkozta Jeremiás Gergő szövetségi edző.

Anglia-Magyarország 5-0 (2-0)

Magyarország: Papp Lőrinc - Csorba Dominik (Lakatos Noel, 46.), Pál Barna, Szekér Botond - Bolgár Botond (Csorba Noel, 83.), Madarász Ádám (Hős Zsombor,46.), Somogyi Ádám, Vitályos Viktor - Szép Márton, Kancsij Artúr (Kovács Patrik, 59.), Kugyela Zalán (Mondovics Kevin, 59.)