Egy korai góllal nyert Izland a Telki Kupán
U17 férfi   |   Csapat   |   2024. augusztus. 15., 19:36

Férfi U17-es válogatottunk a 2. perc elején hátrányba került Izland ellen a Telki Kupa második játéknapján, és ezzel a góllal elvesztette a mérkőzést.

A Telki Kupa második játéknapján az első forduló két vesztes csapata, Izland és Magyarország válogatottja mérkőzött meg egymással az MLSZ edzőközpontjában.

Mindössze egy perc telt el a mérkőzésből, amikor egy technikai hibát követően labdát vesztettünk a saját térfelünkön, az izlandiak gyorsan kapuig vitték az akciót, és Helgi Jóhansson révén megszerezték a vezetést (1-0). A folytatásban a magyar válogatott lépett fel támadólag, inkább a vendégek térfelén zajlott a játék. A 19. percben Gólik Benjámin közeli fejese kerülte el kevéssel az izlandi kaput, majd az ellenfél veszélyeztetett egy-két gyors ellentámadással. Az első félidő lefújásáig adódott néhány lehetőségünk, a legnagyobb a 40. percben, amikor Zubor Ádám kapáslövését védte az izlandiak kapusa.

A második félidő első felében fölényben futballozott a magyar csapat, egymás után alakítottuk ki a lehetőségeket, az 57. percben Milicz Péter kapufát lőtt egy gyors akció végén. Az izlandiak kontrái veszélyesek voltak, ezért az egyenlítés, de az újabb vendégtalálat lehetősége is végig benne volt a meccsben.

A hajrában fokoztuk a nyomást, közel jártunk a gólszerzéshez, de a hatperces hosszabbítás végéig nem sikerült egyenlíteni, az izlandiak 1-0-ra megnyerték a találkozót. A torna másik csütörtöki mérkőzésén az olaszok 2-0-ra nyertek Dél-Korea ellen, ezzel eldőlt, hogy a szombati játéknap eredményeitől függetlenül övék lesz a tornagyőzelem. A magyar válogatott szombaton 11 órakor mérkőzik meg az olaszokkal Telkiben.

– Játékban sokat léptünk előre a koreaiak elleni meccshez képest, jó mentalitással, megfelelő hozzáállással futballoztunk, sajnos nem tudtuk gólra váltani a fölényünket, az izlandiak a gyors góljuk után kivédekezték a meccset. Ez a teljesítmény már jóval biztatóbb volt, de továbbra is igaz, hogy meccsről meccsre előre kell lépnünk ahhoz, hogy sikeresen vegyük majd a novemberi Eb-selejtezőinket – mondta a lefújás után Németh Antal szövetségi edző.

Izland-Magyarország 1-0 (1-0)
Magyarország: Szentmihályi Ádám - Rab Bence (Kárász Tamás, 49.), Lakatos Martin, Prettenhoffer Márton (Csóka Gergely, 78.) - Wébel Máté, Petrók Viktor (Riba Zsombor, 79.), Zubor Ádám, Söptei Bálint (Magyarics Erik,70.), Kovács Dániel (Milicz Péter, 46.) - Galambos János (Nyikos Botond, 70.), Gólik Benjámin (Kátai Szabolcs, 46.)