Második meccsén is döntetlent játszott az U16-os válogatott
U16 férfi   |   Archívum   |   2011. december. 09., 12:12

A szerbek elleni 2-2 után a házigazda Izrael ellen 1-1-es döntetlennel zárt a válogatott.

Az izraeli nemzetközi torna második játéknapján a mieink a házigazdákkal mérkőztek meg, a magyar válogatott az Ordasi Gergő - Koronczi Bence, Talabér Attila, Spandler Csaba, Hutter Máté - Gazdag Dániel, Bíró András (Szántó Tamás, 48.), Mayer Milán (Koszta Márk, 54.) - Bölcsföldi Milán (Pintér Nikola, 60.), Németh Erik (Sejben Viktor, 45.), Zsótér Donát összeállításban szerepelt a mérkőzésen.

A házigazdák ellen jobb teljesítményt nyújtott válogatottunk, mint a szerbek elleni első mérkőzésen, s bár a játék képe és a helyzetek száma alapján közelebb álltunk a győzelemhez, mint az izraeliek, ismét döntetlennel zártunk. A mieink a 19. percben szerezték meg a vezetést, ekkor Talabér Attila 33 méteres szabadrúgását követően a kapusról kipattanó labdát Zsótér Donát fejelte a hálóba. A második félidő elején az izraeliek is kihasználták egy lehetőségüket, és beállították az 1-1-es végeredményt.

- Jobban teljesítettünk mint tegnap, elsősorban csapatjátékban léptünk előre, köszönhetően annak, hogy a játékosok felvették a nemzetközi meccsritmust, kezdenek hozzászokni a közeghez - értékelt a lefújás után Pisont István. - A vezetést ezúttal is megszereztük, és bár nem nyertünk, nem lehet okunk az elégedetlenségre. Jó mérkőzést játszottunk, több biztató jelet is láttam a futballistáktól, az ilyen tapasztalatok segítenek a legtöbbet abban, hogy egyre jobb csapattá váljunk.