Döntetlennel búcsúztak Csehországtól az U15-ösök
U15 férfi   |   Csapat   |   2023. november. 30., 19:09

Férfi U15-ös válogatottunk 1-1-es döntetlent játszott a házigazda csehekkel csütörtökön.

A Szabados József vezette együttes kedden alulmaradt a házigazdákkal szemben, a csütörtöki visszavágón azonban akár győzhetett is volna, legalábbis a mérkőzés nagyobb részében veszélyesebb volt kapura az ellenfelénél. Mégis a csehek szereztek vezetést egy jól eltalált szabadrúgásból, így a 24. percben Varga Zsolt találata csak egyenlítést jelentett. A szünetig megvolt a lehetőségünk a fordításra, de nem voltak kellően pontosak a befejezések. A fordulás után kiegyenlített volt a játék, egyik csapat sem tudta maga javára eldönteni a meccset, a lefújásig 1-1 maradt az eredmény.

– A keddi mérkőzéshez képest stabilizálni tudtuk a védekezésünket, jók voltak az átmeneteink, és jó helyeken szereztünk labdákat, ennek eredményeképpen több veszélyes helyzetünk volt, mint két nappal ezelőtt. Ezúttal több jó egyéni teljesítmény volt a csapatban, ennek köszönhetően ma valamivel mi álltunk közelebb a győzelemhez, elsősorban az első félidei játék alapján – értékelt Szabados József szövetségi edző a mérkőzés után.

Csehország-Magyarország 1-1 (1-1)
Magyarország: Vamberszky Attila - Acsai Dominik, Skotner Zoltán, Szakál Dénes (Ádám Leonárd, 75.), Csörgő Ádám (Papp Máté, 41.) - Varga Zsolt (Tímár Dávid, 67.), Ratkai Ádám, Somfalvi Barna (Milkovics Márton, 54.) - Kiss Norbert (Wiesner Balázs, 41.), Dudás Gergő (Makrai Csongor, 67.), Zsolnai Dávid (Nyári Olivér, 67.)