Női A: továbbra is versenyben a továbbjutásért
Női A-válogatott   |   Archívum   |   2016. április. 08., 23:05

Női A-válogatottunk péntek este Horvátországot fogadta fontos Eb-selejtező mérkőzésen Gyirmóton,

Fontos és izgalmas hét ez a női válogatott életében, hiszen a játékosok abban a tudatban léptek pályára az új gyirmóti stadionban, hogy ha Horvátország és Oroszország ellen sikerül jó eredményt elérniük, akkor elérhető közelségbe kerülhet a továbbjutást érő második hely a csoportban. A borongós, szeles, hideg idő miatt valószínűleg sokan döntöttek úgy az utolsó pillanatban, hogy mégsem a lelátóról, inkább csak a televízió képernyője előtt nézik meg az összecsapást, így kis számú, de lelkes közönség láthatta, ahogy a kezdősípszó előtt az egyaránt 50-50 válogatottságot elérő Csiszár Henriettát és Szuh Erikát köszönti Berzi Sándor, az MLSZ alelnöke és dr. Török Gábor, az MLSZ elnökségi tagja, a Női Bizottság vezetője.

A magyar válogatott az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést, folyamatosan kontroll alatt tartotta a mérkőzést, és igyekezett minél több helyzetet kialakítani. Az erőfeszítéseknek hála több lehetőségünk is adódott, de az utolsó pillanatban mindig becsúszott egy-egy hiba, pontatlanság, így gólt nem tudtunk szerezni, és igazán nagy helyzetet is csupán egyet sikerült kialakítani, a 28. percben Zágor Bernadett került közel a vezetés megszerzéséhez. A támadó felfogású játékunkat a horvátok kontrákkal próbálták ellensúlyozni, és hiába volt többet a labda a vendégek térfelén, többször eljutottak a kapunkig, gólt azonban nem sikerült szerezniük. Két perccel a félidő előtt a sokadik szögletünket sikerült gólra váltanunk: a kis szöglet után Szarvas kapta vissza a labdát Vágó Fannitól, magasan ívelt a kapu elé, ahol Jakabfi Zsanett ugrott a legmagasabbra, és ívelt fejese után a háló bal oldalában kötött ki a labda (1-0), így magyar vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

Szünetben változtatott Markó Edina szövetségi kapitány: Sipos Lilla pályára küldésével próbált frissíteni a támadósorban. Amint az várható volt, megfordult a játék képe, hátrányban aktívabbá váltak a horvátok, míg csapatunk fegyelmezett védekezésből próbált kontrázni. Smuczer Angéla pályára küldésével tovább erősödött a középpályánk, így hiába birtokolta többet a labdát az ellenfelünk, mégis végig kézben tartottuk a meccset. Sőt, a kontráink magukban hordozták az előnyünk megduplázásának lehetőségét is. A 86. percben el is döntötte a mérkőzést a magyar csapat, Zeller Dóra verte meg a védőjét a jobb oldalon, majd a lapos beadására remek ütemben érkező Jakabfi megszerezte saját és csapata második gólját (2-0). Ezzel a győzelemmel az első akadályt sikerrel vette a magyar válogatott, és 7 megszerzett pontjával felzárkózott a második helyen álló Horvátország mögé. Folytatás kedden, Oroszországban.

- Végig éreztem a dinamikát a csapatban - értékelte a mérkőzést Markó Edina szövetségi kapitány -, jókor jött a vezető gólunk, sokat számított, hogy előnyben kezdhettük meg a második játékrészt. Sokat tettünk a győzelemért, végig uraltuk a mérkőzést, stabilan játszottunk, és ennek meg is lett az eredménye. Úgy érzem, hogy teljesen megérdemelt a győzelmünk. A következő napokban fontos szerepe lesz a regenerációnak, és ha sikerül a maihoz hasonló színvonalon játszanunk Oroszországban, akkor bármi megtörténhet azon a mérkőzésen.

Magyarország-Horvátország: 2-0 (1-0)
Magyarország: Szőcs Réka - Tóth Gabriella, Szabó Viktória, Tálosi Szabina, Papp Dóra - Vágó Fanni, Csiszár Henrietta - Zágor Bernadett (Sipos Lilla 46.), Szarvas Alexandra (Hummer-Schmuczer Angéla), Zeller Dóra - Jakabfi Zsanett
Gól: Jakabfi (43. és 86.)