UEFA Torna: női U16-osaink fölényes győzelmet arattak Izrael ellen
U17 női   |   Mérkőzések   |   2024. május. 04., 21:05

Női U16-os válogatottunk az 1-0-s görögök elleni győztes nyitómérkőzés után a szombati játéknapon újabb sikert aratott a horvátországi UEFA Tornán: ezúttal Izrael ellen nyert 4-0-ra Turi Bori mesterhármasával és Wolff Piroschka szólógóljával.

Turi Bori 7. percben lőtt gólja megalapozta a mérkőzés hangulatát, de a válogatottunk az első félidőben nem játszott igazán magas tempóban.

A szünet előtt Turi Bori révén megdupláztuk az előnyt, majd a második félidőben a cserék lendületet vittek a játékunkba. Az 56. percben ismét Turi Bori volt eredményes, jobbról kapta a labdát, melyet második érintésre sikeresen továbbított az izraeli kapuba (3-0). Annak ellenére, hogy Turi Bori mesterhármasa gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést, együttesünk a végsőkig küzdött az újabb gólokért. A 92. percben a 4 perccel korábban becserélt Wolff Piroschka szerzett újabb gólt, egy izraeli védőt kicselezve emelt a hálóba (4-0).

–Továbbra is a tornagyőzelem lebeg a szemünk előtt, és ennek fényében álltunk hozzá a mai mérkőzéshez is. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy nehézkesen indult a találkozó, az első félidőben voltak hibáink, de a szünetben rendeztük a sorainkat. A második félidőben sikerült egy fokozattal feljebb kapcsolnunk, s megdupláznunk az előnyünket. A becserélt játékosok újabb lendületet vittek a mérkőzésbe, Wolff Piroschka a lefújás előtt pár perccel érkezett a pályára, s azonnal gólt is szerzett. Turi Bori mesterhármasa pedig önmagában is szép teljesítmény – fogalmazott Rácz Zsófia szövetségi edző a mérkőzés után.

Válogatottunk kedden 11 órakor a házigazda Horvátország ellen zárja a tornát.

Magyarország-Izrael 4-0 (2-0)
Magyarország: Galambvári Olívia - Máté Nóra, Bereczki Róza, Sági Panna (Köves Pálma, 46.), Lukács Korina (Tóth Ramóna, 69.) - Vadász Lara, Farkas Panna (Horváth Petra, 69.) - Szabó Melissza (Wolff Piroschka, 88.), Alasz Hanna (Kovács Petra, 39.), Gégény Petra - Turi Bori (Pethe Olívia, 69.)