Női U17 Eb-selejtező: egygólos vereség a házigazda horvátok ellen
U17 női   |   Mérkőzések   |   2024. március. 11., 21:08

Női U17-es válogatottunk a belgák elleni 2-1-es siker után második Eb-selejtező mérkőzésen 1-0-ra alulmaradt Horvátország ellen.

A mérkőzés magyar helyzettel kezdődött, a 3. percben Hanász Vanda veszélyeztette a házigazdák kapuját. Az első félidő további részében többnyire a horvátok játszottak fölényben, válogatottunknak több komoly helyzetet is hárítania kellett. A horvát nyomás a 41. percre érett góllá (0-1).

A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, Gajdóczi Tibor szövetségi edző több helyen is változtatott a csapat felállásán, ami pozitívan befolyásolta válogatottunk játékát. Egyre több támadást láthattunk magyar oldalról is, de egyiket sem sikerült góllal befejeznünk, így a horvátok 1-0-ra megnyerték a találkozót.

Nem a mi akaratunk érvényesült az első félidőben, sok párharcot vesztettünk. A második félidőben próbáltunk váltani, de nem voltunk kapura veszélyesek. Az első mérkőzés sokat kivett a játékosokból, ami meg is látszott a teljesítményünkön. Mostantól a harmadik mérkőzésünkre koncentrálunk - nyilatkozta Gajdóczi Tibor szövetségi edző a mérkőzés után.

Csütörtökön az osztrák válogatott ellen zárjuk az Európa-bajnoki selejtező tornát. Az Európa-bajnokságra a csoportgyőztesek jutnak ki, valamint ha az Európa-bajnokságot rendező Svédország is csoportelsőként végez, akkor a legjobb második helyezett is indulhat a kontinentális tornán.

Magyarország-Horvátország 0-1 (0-1)

Magyarország: Kocsi Petra - Bozsik Linett, Bereczki Róza, Nyul Petra, Gágyor Zille - Hanász Vanda (Gávris Gabriella, 66.), Borzák Lilien (Simon Luca, 73.), Brekovszki Julianna - Szabó Melissza (Túróczy Anna, 46.), Gégény Petra, Szabó Dóra (Berencsi Bernadett, 73.)