A görögök legyőzésével kezdtük az idényt
Női A-válogatott   |   Csapat   |   2023. július. 12., 22:04

Női A-válogatottunk Turányi Lilla 70. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a görögöket felkészülési mérkőzésen a Bozsik Arénában.

A Margret Kratz vezette magyar válogatott ősszel a Nemzetek Ligája első kiírásában szerepel, és az ír, az északír, valamint az albán válogatottal méri össze az erejét. A tétmeccsekre való felkészülést már július elején megkezdte a csapat, és az első nemzetközi találkozóra sem kellett sokat várni, szerda este a Bozsik Arénában a görögök ellen léptünk pályára.

A találkozó a magyar válogatott mezőnyfölényét hozta, de a támadójátékunk nem állt össze, sok pontatlanság csökkentette akcióink hatékonyságát. Sokáig nem is tudtuk feltörni a görögök védekezését, az első félidőben nem született gól. A második játékrészben javult a játékunk, több lehetőséget dolgoztunk ki, miközben a védelmünk stabil maradt, a görögök továbbra sem tudtak helyzeteket kialakítani. A mindent eldöntő találat a 70. percben született meg, amikor egy bal oldal szabadrúgás után Turányi Lilla átvette a labdát, majd 10 méterről a léc alá bombázott (1-0). A hátralévő időben a vendégek nem tudtak újítani, egygólos győzelemmel zártuk a találkozót.

– Érezhető volt, hogy a lányok nagy része a nyári szünetből érkezett az összetartásra, sok volt a pontatlanság a játékunkban. A második félidőre feljavultunk, próbáltuk egyszerűsíteni a támadójátékunkat, ennek köszönhetően szervezettebben és veszélyesebben futballoztunk, és sikerült megszereznünk a győztes találatot – mondta a mérkőzés után Margret Kratz szövetségi kapitány.

A magyar válogatott jövő kedden a bosnyákok ellen lép pályára a Szusza Ferenc Stadionban.

Magyarország-Görögország 1-0 (0-0)
Magyarország: Bíró Barbara - Vida Boglárka (Vachter Fanni, 69.), Turányi Lilla, Németh Hanna, Palakovics Laura (Öreg Cintia, 88.) - Zeller Dóra, Fenyvesi Evelin (Papp Luca, 46.), Süle Dóra (Nagy Virág, 62.), Kaján Zsanett (Szabó Viktória, 46.) - Zágor Bernadett (Pusztai Sára, 46.), Pápai Emőke
Gólszerző: Turányi 70.