Hírkereső

Aktualitások

Női Eb-selejtező: Szarvas Alexandra kihirdette első női A-válogatott keretét

Az újonnan kinevezett női szövetségi kapitány, Szarvas Alexandra rendhagyó módon 26 játékost – köztük egy újoncot és egy visszatérőt - hívott meg a jövő hétfőn kezdődő edzőtáborra, melyen az április 5-én és 9-én sorra kerülő Eb-selejtező mérkőzésekre készül a női magyar válogatott.

Szarvas Alexandra a női válogatott szövetségi kapitánya

Az U19-es csapatot vezető, nemzetközi tapasztalatokkal is rendelkező Szarvas Alexandra veszi át a távozó Margret Kratz helyét a női A-válogatott szövetségi kapitányi posztján.

Margret Kratz befejezi munkáját a női válogatott élén

Margret Kratz és a szövetség közös megegyezéssel megszünteti a szakvezető szerződését. Az egykori német válogatott labdarúgó, Marozsán Dzsenifer és Nadine Kessler korábbi edzője, a német utánpótlás-nevelésben és edzőképzésben is elismert Margret Kratz 2021 áprilisa óta vezette a magyar női válogatott munkáját.

Női A-válogatott: megvannak az Eb-selejtezők időpontjai

Női A-válogatottunk áprilisban megkezdi a csoportküzdelmeket az Európa-bajnoki selejtezőben. Margret Kratz szövetségi kapitány együttese a jövő évi Eb házigazdájával, Svájccal is megmérkőzik.

Vereség Belgiumban, maradtunk a B ligában

Női A-válogatottunk a párharc első mérkőzéséhez hasonlóan ismét előnyből kapott ki 5-1-re a belgáktól a Nemzetek Ligája rájátszás keddi, idegenbeli találkozóján. Válogatottunk így a B ligában kezdi meg a következő Nemzetek Ligája-idényt.

Női NL-rájátszás:
Női NL-rájátszás: "Azon leszünk, hogy holnap jobb eredményt érjünk el"

A Belgium elleni Nemzetek Ligája rájátszás keddi visszavágóján dől el női A-válogatottunk sorsa a következő Nemzetek Ligája idény tekintetében, ugyanis a párharc győztese az A ligában kezdheti meg a következő szezont. Az Európa-bajnok Angliát is legyőző Belgium komoly játékerőt képvisel, amit a FIFA világranglista is jól szemléltet, hiszen a belga válogatott hozzánk képest 23 hellyel van előrébb a sorban.

Női A-válogatott: kiegyenlített első félidő után gólzáporos belga győzelem

Női A-válogatottunk 5-1-es vereséget szenvedett Belgium ellen a Nemzetek Ligája rájátszás pénteki mérkőzésén. Magyar oldalról Turányi Lilla volt eredményes.

Változtatások a pénteki NL-mérkőzés keretében

Margret Kratz szövetségi kapitány öt helyen volt kénytelen változtatni a holnapi, Belgium elleni Nemzetek Ligája mérkőzésre készülő keretén. Fenyvesi Evelin betegség miatt hagyja ki a pénteki összecsapást, helyére Szakonyi Emese érkezik. Terestyényi Anna szintúgy betegség miatt marad távol, az ő helyét Borók Dorina veszi át. Németh Diána sérülése következtében Palakovics Laura lép pályára, a szintén sérült Pusztai Sára helyett pedig Fördős Beatrix játszhat holnap. Továbbá Papp Lucát két sárga lap miatt kell mellőznie Margret Kratznak.

Margret Kratz: okozhatunk meglepetést az elithez tartozó belgák ellen

Margret Kratz kihirdette a női A-válogatott keretét a két mérkőzésből álló februári Nemzetek Ligája-rájátszásra, amelyet a 2022-es Európa-bajnokságon nyolcadik helyezést elérő belga válogatott ellen vívunk meg. A rájátszásban való sikeres szereplés esetén feljutnánk az A ligába.

Margret Kratz: női A-válogatottunk az elit tagság küszöbén

Év végi összefoglalónkban női A-válogatottunk 2023-ban nyújtott teljesítményét vizsgáljuk meg. A tavalyi adatokkal összevetve, idén két mérkőzéssel többet játszottunk, eggyel több mérkőzést nyertünk meg, és csakúgy, mint tavaly, idén is 20 gólt szereztünk. A 2023-as év megkoronázásaként, válogatottunk az albánok elleni 6-0-s sikerrel második helyen végzett a Nemzetek Ligája csoportkörében.

Margret Kratz: Szeretnénk helytállni a belgák ellen

Női A-válogatottunk szövetségi kapitánya örül, hogy elkerültük a svédeket és a norvégokat, de így is nehéz erőpróba vár a csapatára februárban.

Fölényes sikerrel, másodikként zártunk a Nemzetek Ligája-csoportban

Női A-válogatottunk végig hatalmas fölényben futballozva 6-0-ra győzte le az albánokat, és nyolc ponttal a második helyen zárta a Nemzetek Ligája csoportkörét.

Női Nemzetek Ligája: a második hely a tét az utolsó csoportmeccsen

Szeptemberben Albánia ellen debütáltunk a Nemzetek Ligájában, és kedden ellenük is zárjuk a csoportkör küzdelmeit. Női A-válogatottunk kedden 19 órakor lép pályára az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Öngól döntött az írek javára Dublinban

Női A-válogatottunk sokáig tartotta a lépést a házigazdákkal, de végül 1-0-ra elveszítette az írek elleni Nemzetek Ligája mérkőzést Dublinban.

Női Nemzetek Ligája: cél a második hely bebiztosítása

Női A-válogatottunk szombaton este Írországban lép pályára a házigazdák ellen, majd jövő kedden az Új Hidegkuti-stadionban az albánokat fogadja a csoport zárómeccsén.

Margret Kratz kihirdette az utolsó NL-mérkőzések keretét

Margret Kratz szövetségi kapitány három helyen változtatott a keretben az utolsó két Nemzetek Ligája-mérkőzés előtt. Írország ellen december 1-én lépünk pályára a dublini a Tallaght Stadiumban, Albániával pedig december 5-én fogunk összecsapni az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Női Nemzetek Ligája: Egy pontot szereztünk Észak-Írországban

Női A-válogatottunk végig dominálni tudott az északírek elleni idegenbeli Nemzetek Ligája-mérkőzésen, de hiába szerzett vezetést, a hazaiak a hajrában egyenlítettek, és otthon tartották az egyik pontot.

Belfastban is begyűjtené a három pontot a női válogatott

A Margret Kratz vezette női A-válogatott a múlt heti 3-2-es győzelem után kedden este Belfastban mérkőzik meg az északírekkel.

Három gól és három pont a Nemzetek Ligájában

Női válogatottunk első győzelmét aratta a Nemzetek Ligájában. Szabó Viktória, Süle Dóra és Németh Hanna góljaival 3-2-re legyőztük Észak-Írországot.

Az északírek ellen szerezné meg első NL-győzelmét a válogatott

Női A-válogatottunk a pénteki, gyirmóti mérkőzésen az első győzelméért lép pályára a Nemzetek Ligájában.

Margret Kratz keretet hirdetett Észak-Írország ellen

Női A-válogatottunk október 27-én 18.15-kor fogadja az északír válogatottat harmadik mérkőzésén a Nemzetek Ligája-sorozatban a győri Alcufer Stadionban.

Négygólos vereség a második női NL-mérkőzésen

Női A-válogatottunk lejátszotta első hazai mérkőzését az első alkalommal rendezett női Nemzetek Ligájában. A pontszerzés elmaradt, a vb-szereplő írek 4-0-ra nyertek az Új Hidegkuti-stadionban.

Két új játékos az írek elleni keretben

Női A-válogatottunk kedden este az Új Hidegkuti Nándor Stadionban fogadja az ír válogatottat Nemzetek Ligája-összecsapáson.

Döntetlennel kezdtük a női Nemzetek Ligáját

Női válogatottunk 1-1-es döntetlent játszott Albániában, ahol debütált az első alkalommal rendezett női Nemzetek Ligájában.

Győztes NL-rajt a cél Albániában

Női A-válogatottunk pénteken 17.00 órakor Albániában kezdi meg szereplését a Nemzetek Ligája B divíziójában.

Rajt a női Nemzetek Ligájában - Margret Kratz keretet hirdetett

Női A-válogatottunk szeptember 22-én megkezdi szereplését a Nemzetek Ligája-csoportjában, első ellenfele Albánia lesz, majd négy nappal később az íreket fogadjuk az új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Tehetségfelmérőt tartottak a női válogatottak

Margret Kratz szövetségi kapitány vezetésével kétnapos tehetségfelmérő tábort tartottak a női válogatottak szakvezetői Telkiben. A tábor egyúttal lehetőséget nyújtott a szövetség két új korosztályos edzője, Szarvas Alexandra és Gajdóczi Tibor számára első edzésük megtartására.

Két győzelemmel kezdtük a szezont

Szőcs Réka tizenegyest is védett a századik válogatott mérkőzésén. Női felnőtt válogatottunk 2-0-ra legyőzte Bosznia-Hercegovina együttesét. Zágor Bernadett lőtte a vezető találatot, majd Fördős Beatrix szerezte meg első válogatott gólját.

A bosnyák válogatott ellen folytatódik a felkészülés

A nyár már a Nemzetek Ligájára való felkészülés jegyében zajlik a női válogatottunknál. Margret Kratz csapata, miután 1-0-ra legyőzte Görögországot, kedd este Bosznia-Hercegovina válogatottjával találkozik.

A görögök legyőzésével kezdtük az idényt

Női A-válogatottunk Turányi Lilla 70. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a görögöket felkészülési mérkőzésen a Bozsik Arénában.

A görögök ellen kezdjük a felkészülést a Nemzetek Ligájára

A női A-válogatott a görög nemzeti tizenegy ellen lép pályára szerdán a Bozsik Arénában, és ezzel megkezdi felkészülését az őszi Nemzetek Ligája-sorozatra.

Két mérkőzéssel készül a Nemzetek Ligájára a női válogatott – íme a keret

Július 9-től Telkiben edzőtáborozik a női A-válogatott az első alkalommal megrendezésre kerülő őszi Nemzetek Ligájára való felkészülés jegyében. Két nemzetközi mérkőzés is szerepel a programban.

Női Nemzetek Ligája: Albánia, Írország és Észak-Írország lesz az ellenfelünk

Az UEFA a férfiak küzdelmeihez hasonló rendszerben a női válogatottak számára is létrehozta a Nemzetek Ligája-sorozatot, amelynek első kiírásában a magyar válogatott az albánokkal, az írekkel és az északírekkel mérkőzik meg.

Másodszor is győztünk Izrael ellen

Női A-válogatottunk ismét megmérkőzött az izraeli csapattal Gyirmóton. Ezúttal az első félidőben dőlt el a párharc, amelyet Kovács Laura és Zeller Dóra találataival 2–0-ra nyertünk meg.

Fordított és simán győzött a női válogatott

Az első félidő végén még Izrael volt előnyben, Margret Kratz szövetségi kapitány csapata viszont a második 45 percben ledolgozta az egygólos hátrányt és végül 3–1-es győzelmet aratott a gyirmóti felkészülési mérkőzésen.

Izrael ellen készül a női A-válogatott

Margret Kratz csapata két felkészülési mérkőzést játszik Izrael ellen április elején, a gyirmóti összetartásán.

Margret Kratz búcsút vett Vágó Fannytól

A női labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Margret Kratz – folytatva a megkezdett folyamatot, egy új szerkezetű, megfiatalított csapat kialakítását – a játékossal történt megbeszélés után úgy határozott, hogy a következő selejtező sorozatban már nem számít Vágó Fanny játékára a női A-válogatottban. Döntése hátteréről egyeztetett a 146-szoros válogatott rekorder támadóval.

Vereséggel ért véget a Ciprus Kupa

Női válogatottunk sokat támadott és többször is vezetést szerezhetett volna Horvátország ellen, azonban a helyzeteket nem sikerült gólra váltanunk. Ellenfelünk viszont egy kontrából betalált és egészen a lefújásig őrizte az állást, így a horvát csapat nyerte meg a Ciprus Kupa utolsó találkozóját.

Sokgólos vereség Finnország ellen

Női A-válogatottunk 8-0-ra kikapott a finn csapattól a Ciprus Kupa második játéknapján.

Vereség a ciprusi nyitómérkőzésen

Női A-válogatottunk a Románia elleni 2-1-es vereséggel kezdte meg szereplését a ciprusi felkészülési tornán.

Női A-válogatott: a románok ellen kezdjük a Ciprus Kupát

Női A-válogatottunk megérkezett Ciprusra, ahol csütörtökön megkezdi szereplését a négycsapatos Ciprus Kupán.

Női A-válogatott: Megvan a Ciprus Kupára utazó keret

Margret Kratz szövetségi kapitány 23 játékosnak küldött meghívót a februári Ciprus Kupára.

Margret Kratz: Németh Hanna büszke lehet magára

Az OptaAnalyst elemzése alapján a magyar válogatott védője, Németh Hanna nyerte a legtöbb párharcot a Bundesliga őszi idényében. Margret Kratz, a női A-válogatott szövetségi kapitánya szerint Németh példaként szolgálhat a hazai női labdarúgók számára.

Női futball: fókuszba kerültek a fiatalok

Év végi áttekintésünkben összefoglaljuk a női válogatottak 2022-es szereplését és a magyar női futball eseményeit. Felnőtt válogatottunk vb-selejtező csoportja negyedik helyén végzett, míg az U19-esek és az U17-esek is harmadikok lettek az Eb-selejtező csoportjukban. A fiatalabb korosztályok is pályára léptek idén. Sőt, már a legkisebbeket is várja a futballpálya: elindult az UEFA Playmakers program.

Főlényes győzelemmel zártuk az évet

A Margret Kratz vezette női A-válogatott 5-0-ra legyőzte Üzbegisztánt felkészülési mérkőzésen, Szombathelyen. Öt különböző játékosunk is eredményes volt a találkozón.

Háromgólos siker Üzbegisztán ellen

Az első félidőben Csiki Anna két sarokrúgásából szereztünk gólokat az Üzbegisztán elleni felkészülési mérkőzésen, majd a második játékrészben svédországi légiósunk két gólpassz után gólt is szerzett, így végül női A-válogatottunk 3-0-s sikert ért el Szombathelyen.

Erős ellenfelet fogad Szombathelyen a női válogatott

Margret Kratz együttese pénteken és jövő kedden is 18.00 órakor fogadja felkészülési mérkőzésen az üzbég válogatottat.

Női A-válogatott: Margret Kratz keretet hirdetett az üzbégek ellen

Női A-válogatottunk idei utolsó nemzetközi mérkőzéseit az üzbégek ellen játssza le november 11-én és 15-én.

Női A-válogatott: Fordulatos mérkőzésen döntetlen Csehországban

Női A-válogatottunk a csehországi Zlínben lépett pályára felkészülési mérkőzésen. A találkozón a házigazdák már 24. percben kétgólos előnyre tettek szert, de a mieink a második félidőben változtatni tudtak játékukon, zsinórban három gólt lőttek, és végül 3-3-as döntetlent értek el.

Megérkezett Csehországba a női válogatott

A felkészülés gyirmóti napjai után a Margret Kratz vezette együttes megérkezett a csehországi Zlinbe, a pénteki mérkőzés helyszínére.

A csehekkel találkozik női válogatottunk

Először kapott meghívót a női A-válogatottba Farkas Lily. Margret Kratz több játékrendszert is kipróbál a cseh csapat elleni felkészülési mérkőzésen.

Kiütéses győzelem Gibraltár ellen

A Spanyolország elleni világbajnoki selejtezőt követően Gibraltárban lépett pályára női A-válogatottunk felkészülési mérkőzésen. A mieink már a 12. percben megszerezték a vezetést, és a lefújásig nem álltak le a gólgyártással, így kiütéses, 12-0-s győzelmet arattak.

Háromgólos vereség a csoportgyőztes spanyoloktól

Az első félidőben két, a másodikban egy spanyol gólt láthattunk női válogatottunk utolsó vb-selejtezőjén. Csapatunk küzdelmes mérkőzésen kapott ki a világ egyik legjobb együttesétől, amely a találkozó alatt szint végig nyomás alatt tartotta a kapunkat.

Spanyolországban zárja vb-selejtezőit a női A-válogatott

Pénteken este a vb-selejtező csoport legerősebb tagjával, az eddig hibátlan spanyol csapattal mérkőzik meg a női A-válogatott.

Keretet hirdetett Margret Kratz

A női A-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette keretét a csapat soron következő mérkőzéseire, Spanyolország és Gibraltár ellen.

Spanyolország és Gibraltár ellen lép pályára a női válogatott

Szeptember másodikán Spanyolország ellen lép pályára a női A-válogatott, a világbajnoki selejtezősorozat utolsó mérkőzésén. A mieink Spanyolországgal, Skóciával, Ukrajnával és a Feröer-szigetekkel szerepelnek egy ötösben, és jelenleg a csoport harmadik helyén állnak. A találkozót követően, három nappal később Gibraltár ellen játszunk barátságos mérkőzést.

Női válogatott: Új tehetségek bizonyíthattak

Kiválasztó edzőtáborban mutathatták meg tehetségüket a női labdarúgók. Margret Kratz kétnapos táborában a fiatalok is lehetőséghez jutottak Telkiben. Rácz Zsófia pedig edzői szerepkörben debütált.

Nem sikerült a pontszerzés Ukrajna ellen

A Lengyelországban rendezett vb-selejtezőn az ukrán csapat mindkét félidőben be tudta venni kapunkat, ezzel 2-0-ra legyőzte a magyar női A-válogatottat.

Ismét legyőzné az ukránokat a női válogatott

Női A-válogatottunk kedden 20.00 órakor a lengyelországi Rzeszowban lép pályára az ukránok ellen világbajnoki selejtező mérkőzésen.

Cél az előrelépés – fontos vb-selejtező előtt a női válogatott

Kihirdette az Ukrajna elleni vb-selejtezőre készülő csapatát Margret Kratz, a női A-válogatott szövetségi kapitánya. Huszonhárom kerettaggal kezdi a felkészülést a csapat.

Megnehezítettük Brazília dolgát

Az első félidőben akcióból nem volt eredményes Brazília, a vezetést szögletből szerezte meg a női felkészülési mérkőzésen. A második félőben aztán háromgólosra növelte előnyét a világ egyik legjobb csapata. A magyar szépítő találatot Csiki Anna jegyezte, így 3-1-es végeredményt hozott a spanyolországi találkozó.

Hétgólos siker a feröeriek ellen

Női A-válogatottunk már egy félidőnyi játék után 6-0-ra vezetett Feröer szigetek elleni hazai vb-selejtező mérkőzésen. A második játékrészben már csak egy gól született, a végeredmény 7-0 lett.

Női A-válogatott: Elindult a jegyértékesítés a Feröer elleni vb-selejtezőre

Margret Kratz, a női A-válogatott szövetségi kapitánya kijelölte keretét a Feröer-szigetek elleni vb-selejtezőre és a brazilok elleni felkészülési mérkőzésre. Előbbi összecsapásra 500 forintért lehet jegyeket vásárolni a meccsjegy.mlsz.hu oldalon.

A skótok elleni döntetlennel zártuk a Pinatar-kupát

Női A-válogatottunk lejátszotta utolsó mérkőzését is a spanyolországi nemzetközi viadalon, és 0-0-s döntetlent ért el a skótok ellen. A mérkőzés utáni tizenegyeseket a skótok lőtték pontosabban, így ők szerezték meg az 5. helyet, válogatottunk a 6. lett.