Hétgólos meccset játszottunk a finnekkel
U15 férfi   |   Csapat   |   2022. május. 03., 21:52

U15-ös válogatottunk a lengyelországi Malborkban lépett pályára kedden, egy négycsapatos nemzetközi torna első játéknapján.

Férfi U15-ös válogatottunk a héten egy lengyelországi nemzetközi tornán vesz részt, amely során a finn, a házigazda lengyel és a szlovák együttessel méri össze a tudását. A Sándor György szövetségi edző vezette együttes kedden délután a finnek ellen kezdte meg szereplését a viadalon, és egy hat gólt hozó első félidőt követően végül alulmaradt riválisával szemben. Az első félidei gólesőben inkább ellenfelünk jeleskedett a helyzetek kihasználásában, a szünetig a finnek négy gólt szereztek, míg a mieink csak az első két találatukra válaszoltak: a 29. percben Mondovics Kevin, a 31. percben Kugyela Zalán volt eredményes, majd 2-2 után két újabb finn gólt következett.

A fordulás után pár perccel Szép Márton 4-3-ra alakította az állást, ám hiába voltak meg a lehetőségeink az egyenlítésre is, nem tudtuk döntetlenre hozni a mérkőzést. A magyar válogatott szerdán a házigazda lengyelek ellen folytatja szereplését a tornán.

Finnország-Magyarország 4-3 (4-2)
Magyarország: Pirgi Péter - Tóth Bence (Galaschek Zoárd, 75.), Kiss Bálint, Komlósi András (Csucsánszky Zoltán, 75.), Bencsetler Máté (Zója-Katona Márk, 55.) - Németh Hunor (Garai Zétény, 63.), Mondovics Kevin (Pálfalvi Roland, 55.), Miskolczi Domonkos (Csorba Noel, 41.) - Oros-Kovács Benedek (Kun Ákos, 41.), Szép Márton (Együd Barnabás, 55.), Kugyela Zalán (Fónai Bence, 41.)