Horvát győzelem Győrben, elúszott a továbbjutás
U19 férfi   |   Csapat   |   2019. október. 12., 21:51

Férfi U19-es válogatottunk a győri ETO Parkban játszotta le második Eb-selejtezőjét. A grúzok után a horvát csapat ellen sem sikerült pontot szerezni, ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatott nem jut tovább a tavaszi elitkörbe.

Férfi U19-es válogatottunk szerdán vereséggel kezdte meg szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező tornán: egy félidőt emberhátrányban játszva 4-2-re alulmaradt a grúzokkal szemben. A szombati, horvátok elleni összecsapásnak így óriási jelentősége volt, nem fért bele az újabb pontvesztés.

Bene Ferenc két helyen változtatott szerdai kezdőcsapatán: az eltiltott Kalmár Olivér helyére Körmendi Kevin került a csapatba, Tóth-Gábor Kristóf helyét pedig Beke Péter vette át csatár poszton. Az első félidőben a horvátok akarata érvényesült, többet birtokolták a labdát, és hatékonyabban építették az akcióikat. A mieink elsősorban a labdaszerzéseket követő gyors átmenetekre építették támadójátékukat, de az akcióink nem voltak kellően pontosak. A horvátoknak egy nagy helyzetük volt az első félidőben, a 24. percben egy labdaszerzés utáni lendületes támadás végén kevéssel tévesztettek célt. A szünetig nem változott a játék képe, az első 45 perc végéig nem született gól.

A második félidőt is jobban kezdte a horvát csapat, és az 53. percben nem érdemtelenül szerzett vezetést: egy bal oldali beadás után Saric előzte meg védőjét és fejelt kapura, Ásványi Balázs még beleütött ugyan a labdába, de az a keresztlécről a gólvonal mögé pattant (1-0). Bene Ferenc a kapott gól után kettőt cserélt, Nyári Patrik és Cipf Dominik lépett pályára, de a változtatások után is a horvátok domináltak, egy góljukat les miatt érvénytelenítette a játékvezető, majd Ásványi védett nagy helyzetben. A mérkőzés hajrájához közeledve próbált nagyobb energiákat mozgósítani támadásban a magyar csapat, de az időhiány miatt kapkodóssá vált a játékunk, sok pontatlanságot követtünk el a horvátok térfelén. A hajrában Varjú szabálytalanságáért büntetőt ítélt a játékvezető, amelyből a horvátok 2–0-ra növelték előnyüket. A hátralévő percekben újabb gól már nem esett, ezzel biztossá vált, hogy a magyar csapat nem lesz ott a tavaszi elitkörben.

Úgy gondolom, megtettek mindent a játékosok. A futball aranytörvénye, hogy ha nem rúgod a gólt, akkor kapod. Hatvan percig szervezetten futballoztunk, aztán feljebb kezdtünk letámadni. Sajnos ma nem hoztuk támadásban a szükséges minőséget, hátul pedig hibáztunk, ami vereséget eredményezett. Sokáig partiban voltunk a világ élvonalához tartozó horvát csapattal szemben. A becsületért kell küzdeni tovább – értékelt Bene Ferenc szövetségi edző a mérkőzés után.