U17: Hajrágóllal tartottuk életben az Eb-reményeket
U17 férfi   |   Csapat   |   2022. március. 27., 14:08

Férfi U17-es válogatottunk a hollandia Eb-selejtező elitkörös torna második mérkőzésén 1-1-es döntetlent játszott a görögökkel.

A hollandoktól elszenvedett 2-0-s vereséget követően Szélesi Zoltán együttese az első fordulóban a szlovákokkal döntetlent játszó görög csapattal mérkőzött meg Udenben. Kedvezőtlen előjel volt, hogy egyik kulcsemberünkre, Szűcs Tamásra sérülés miatt nem számíthatott a szakmai stáb.

A magyar válogatott fölényben játszott az első félórában, a statisztikák is ezt mutatták: hat kapura tartó lövésünkkel szemben a görögök csak egyszer próbálkoztak. A 30. percben viszont megszerezte a vezetést az ellenfél, egy szöglet után Gkitersos vette be a kapunkat.

A mieinknek innentől kezdve futniuk kellett az eredmény után, a görög válogatott pedig azt játszhatta, amiben a leginkább feküdt neki: stabil védekezésből próbált támadásokat vezetni. A második félidőre javult a támadójátékunk, veszélyesebbek lettünk a kapura, de a helyzeteink kimaradtak, ezért az idő múlásával egyre nagyobb kockázatot vállaltunk: Szélesi Zoltán minden bevethető támadót pályára küldött, és nagy nyomás alatt tartottuk a görög kaput. Már-már úgy tűnt, nem változik az eredmény, de a 93. percben sikerült gólt szereznünk: egy beadás után a görögök kapusa nem tudta megfogni a labdát, Komlósi Bence pedig közelről beállította be az 1-1-es végeredményt.

A döntetlennel megmaradt az esélyünk az Eb-részvétel kiharcolására, ehhez viszont szinte biztosan nyerni kell szerdán, a szlovákok elleni utolsó selejtezőnkön.

– Küzdelmes, rengeteg párharcot hozó, nehéz meccset játszottunk – mondta a mérkőzés után Szélesi Zoltán. – Az volt a terv, hogy próbáljuk hátulról építeni a támadásainkat, de ebben voltak nehézségeink az első félórában, nem tudtuk új felépíteni az akcióinkat, ahogyan azt az edzéseken gyakoroltuk. Lövéseink, lehetőségeink voltak, de gólt egy szöglet után a görögök szereztek. A félidőben sikerült rendezni a sorokat, és a cseréket követően javult a játékunk, sikerült az ellenfélre erőltetni az akaratunkat, és többször is fel tudtuk törni a görögök védelmét. Az utolsó húsz percre minden bevethető támadójátékos a pályára került, próbáltunk több taktikai változást is eszközölni, és végül a 93. percben egy szerencsés góllal kiegyenlítettünk. De nem az a fontos, hogy milyen volt a gólunk, hanem az, hogy végül sikerre vezettek a próbálkozásaink, a döntetlent mindenképpen megérdemeltük. Van hiányérzetem a játékot tekintve, de bízom benne, hogy az utolsó mérkőzésen már kezdeményezőbb futballt mutatunk. Megmaradt az esélyünk az Eb-részvétel kiharcolására, és mindent meg is teszünk a csoport második helyének megszerzéséért a szlovákok ellen.