Egygólos vereség Olaszországban
Férfi A-válogatott   |   Csapat   |   2022. június. 07., 23:17

Férfi A-válogatottunk 2-1-es vereséggel zárta az olaszok elleni cesenai Nemzetek Ligája-mérkőzését.

A magyar válogatott az angolok legyőzése, míg a házigazda olasz csapat a németek elleni döntetlent követően készült második Nemzetek Ligája-fordulóra. A cesenai találkozóra Marco Rossi csupán egy helyen változtatta meg az angolok elleni kezdőcsapatát: Gulácsi Péter helyett Dibusz Dénes állt a kapuban.

A magyar válogatott hasonló stílusban kezdte a mérkőzést, mint a budapesti, angolok elleni találkozót: a stabil védekezésre alapozott, de nem adta fel a támadások lehetőségét. Szoboszlai Dominik előbb szögletet, majd szabadrúgást is elvégezhetett, de egyik pontrúgása sem volt igazán veszélyes.

A 21. percben Mancini fejese után Dibusz Dénes nagyot védett, majd a 25. percben egy szép magyar támadás végén Sallai Roland kapáslövését hárította Donnarumma. A 30. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes: Spinazzola gurította vissza a labdát Barellához, ő 19 méterről a jobb felső sarokba bombázott, Dibusz beleért a labdába, de nem menthetett.

A gól után megpróbáltunk támadóbb szellemben futballozni, de ezzel lehetőséget adtunk az olaszoknak a rendezetlen védelemmel szemben vezetett gyors támadásokra. Az utolsó negyedórában nagyon veszélyessé váltak a hazaiak, védőinknek többször is az utolsó pillanatban, a tizenhatoson belül kellett menteniük. A rendes játékidő végén már nem sikerült megakadályozni a hazaiak második gólját, Politano cselezte ki Szalai Attilát, visszatette a labdát a második hullámban érkező Pellegrinihez, aki 8 méterről a hálóba lőtt (2–0).

A fordulás utáni első negyedórában még egyértelműen dominálni tudtak az olaszok, további helyzeteket alakítottak ki, egy kapufát is lőttek. Az első cseréinket követően viszont sikerült stabilizálni a játékunkat, sőt nem sokkal később egyenlítettünk, egy szép támadás végén Fiola Attila adott be jobbról, a labda a menteni igyekvő Manciniről a kapu bal oldalába pattant (2-1). A hátralévő időszakban több figyelmet fordítottunk a védekezésre, megakadályoztuk a gyors olasz akciókat, a labdaszerzéseket követően pedig ígéretes ellentámadásokat vezettünk, de a befejezések nem voltak kellően pontosan, igazán nagy helyzeteket nem alakítottunk ki. A hajrában egy újoncot avattunk, a 17 éves Vancsa Zalánt is pályára küldte Marco Rossi.

Az eredmény a lefújásig nem változott, Olaszország 2-1-re nyert, és átvette a vezetést a csoportban. A német-angol mérkőzés 1-1-re végződött, így a magyar válogatott a második helyen várja a június 11-i, németek elleni hazai mérkőzés előtt.