Nem sikerült a bravúr Portugália ellen

• 2017-03-25 19:44:24 |

A magyar labdarúgó-válogatott 3–0-ra kikapott az Európa-bajnok Portugália vendégeként világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

A magyar válogatott 57,816 néző – köztük majd 3000 magyar – előtt futott ki a pályára az Estádio da Luzban szombat este az Eb-győztes Portugália elleni világbajnoki selejtezőre. Azt, hogy nem lesz könnyű dolga a magyar csapatnak, tudni lehetett: a portugálok tétmeccsen utoljára 2014 szeptemberében kaptak ki legutóbb hazai pályán, ráadásul magyar válogatott még sosem tudott nyerni Portugália ellen.

Bernd Stock kezdőcsapatában helyet kapott Vinícius Pauló, a Videoton FC hátvédje, így rögtön újoncot avatott a magyar válogatott, amely jól kezdte a mérkőzést, és labdatartással elejét vette a portugál rohamoknak. Az első negyedóra után azonban a vendéglátók átvették a kezdeményezést és a meccs irányítását, és egy bal oldali akció végén Guerreiro beadásából a Porto csatára, André Silva szerzett gólt (1–0). Alig öt perccel később Cristiano Ronaldo villant, André Silva passza után lőtte ki a jobb alsó sarkot (2–0).

A félidőben Bernd Storck szövetségi kapitány cserével próbálta felrázni a csapatot, Lang Ádám helyén Lovrencsics Gergő folytatta, a válogatott pedig visszaállt a megszokott négyvédős játékára. A 65. percben aztán éppen ő szabálytalankodott Quaresmával szemben a tizenhatos sarkánál. A megítélt szabadrúgás mögé Cristiano Ronaldo állt, és a bal kapufa segítségével tovább növelte a hazaiak előnyét (3–0) – ez volt a portugál sztár 70. gólja a válogatottban, és a 9. a vb-selejtezőkön, amivel vezeti a góllövőlistát. Emellett Ronaldo az egyetlen játékos a selejtezősorozatban, aki jobbal, ballal, fejjel, 11-esből, valamint a 16-oson kívülről is szerzett már gólt.

Az utolsó fél órára Gyurcsó jött le, és Kalmár Zsolt, a Bröndby légiósa folytatta a helyén, a hajrában pedig Gerát váltotta Pintér Ádám, aki szépíthetett is volna a 89. percben, de lövése a kapu fölé szállt. Az eredmény ezt követően sem változott, a válogatott így már csak annyit tehetett, hogy a lefújást követően megköszönte a fantasztikusan szurkoló magyar drukkerek biztatását.

A szombati játéknapon még két mérkőzést játszottak a B csoportban: Svájc zsinórban ötödik meccsét is megnyerte, miután hazai pályán 1–0-ra győzött Lettország ellen, az Andorra–Feröer-szigetek pedig 0–0-s döntetlennel ért véget. Bernd Storck szövetségi kapitány csapatának ezzel a fordulóval nagyon megcsappant a kijutási esélye a 2018-as, oroszországi vb-re, mert a pótselejtezőt érő második helyen álló riválisa ötpontos előnyre tett szert, míg a csoportelső Svájc öt fordulót követően is százszázalékos.

A magyar válogatott legközelebb június 5-én Oroszországot fogadja felkészülési mérkőzésen, majd négy nappal később Andorra vendége lesz vb-selejtezőn.