Nikolics Nemanja gólkirály lett Amerikában is

• 2017-10-24 11:04:19 |

A magyar válogatott támadó Magyarország és Lengyelország után az Egyesült Államokban is begyűjtött egy gólkirályi címet.

Nikolics Nemanja együttese, a Chicago Fire ugyan 3-0-ás vereséget szenvedett az MLS alapszakaszának utolsó fordulójában a Houston Dynamo vendégeként, a magyar csatárt azonban így sem tudta senki utolérni a góllövő listán. Nikolics 24 gólt szerzett a szezonban és ezzel Magyarország és Lengyelország után az Egyesült Államokban is gólkirály lett, megelőzve az Európa- és világbajnok David Villát. A Chicago egyébként bejutott a rájátszásba, de az automatikus csoportelődöntőt érő második helyet nem sikerült megszereznie.

Eredményes volt viszont az utolsó játéknapon Németh Krisztián, aki a New England Revolution színeiben, a Montreal Impact ellen 3-2-re megnyert talákozón kezdő volt, és 74 percet töltött a pályán. Stieber Zoltán a D.C. United színeiben hazai pályán a New York Red BUllstól elszenvedett 3-2-es vereséggel búcsúzott az idei MLS-szezontól.

Ukrajnában a Dinamo Kijev gólnélküli döntetlent ért el a Sahtar Donyeck ellen. Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést, és a beszámolók szerint csapata egyik legjobbja volt.

Az olasz pontvadászatban a Bologna idegenben szenvedett 1-0-ás vereséged az Atalantától. Nagy Ádám ezúttal sem kapott lehetőséget Roberto Donadonitól. Az Izraelben játszó Korhut Mihály csapata, a Hapoel Beer-Sheva úgy nyert 2-1-re a Maccabi Tel Aviv ellen, hogy a 20. perctől emberhátrányban játszott. Korhut végigjátszotta a találkozót.

Az Egyesült Arab Emirátusok bajnokságának legutóbbi játéknapján Dzsudzsák Balázs csapata, az Al-Wahda 3-1-re győzött a Hatta ellen. A válogatott csapatkapitánya több rúgást is kapott a bokájára, de az orvosi vizsgálatok kimutatták, hogy szerencsére nem szenvedett komolyabb sérülést. A meccset követő napokban ugyanakkor orvosi kezelésekre szorult, és kénytelen volt kihagyni néhány edzést.

A továbbra is sérült Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim a Bundesliga hétvégi fordulójában 1-1-es döntetlent ért el a Wolfsburg vendégeként. Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig 1-0-ra nyert a Stuttgart ellen, a válogatott kapusa végigjátszotta az összecsapást.

Kleinheisler László sem épült fel sérüléséből, így nem lépett pályára az Asztanában, amely 2-1-re kikapott a kazah bajnokságban az Ordabaszitól. Győzött viszont Elek Ákos együttese, a Kajrat Almati, amely az Akzsajikot győzte le 2-1-re. Elek végigjátszotta a találkozót.

A Bundesliga 2-ben a Greuther Fürth 2-1-re kikapott az Union Berlin vendégeként. Megyeri Balázs sérült, így Pintér Ádámhoz hasonlóan ő sem lépett pályára.

A francia másodosztályban Bese Barnabás gólpasszal járult hozzá a Le Havre pontszerzéséhez. A Chateauroux ellen 1-1-es döntetlennel véget ért meccsen 87 percet töltött a pályán a magyar védő. A Ligue 1-ben a Dijon 2-1-re nyert a Metz otthonában, Lang Ádám azonban nem kapott lehetőséget.

A kínai bajnokságban Guzmics Richárd csapata, a Jenpien 2-1 arányban alulmaradt a Honan Csienje ellenében és így kiesett az első osztályból. A magyar védő nem lépett pályára a mérkőzésen.

A ciprusi élvonalban látványos kapásgólt szerzett Sallai Roland, akinek találata azonban csak a szépítésre volt elég az APOEL AEK Larnaca ellen 3-1-re elveszített bajnokiján. Sallai egyébként a második félidő elején csereként lépett pályára.