Gulácsiék továbbra is remekelnek a Bundesligában

• 2016-12-04 23:21:17 |

Az RB Leipzig hetek óta nem tud hibázni, és továbbra is vezeti a német Bundesligát. Nikolics Nemanja meglőtte nyolcadik bajnoki gólját az idényben, Megyeri Balázs pontokat hozott csapatának. Így teljesítettek a héten a válogatott légiósai.

A német bajnokságban az RB Leipzig továbbra is veretlen, és továbbra is három pont előnnyel vezeti a tabellát, miután 2-1-re legyőzte a Schalkét. Gulácsi Péter ismét főszereplője volt a diadalnak, végigvédte a találkozót.

A Hoffenheim is veretlen még, ezúttal a Köln együttesét verte 4-0-ra, Szalai Ádám a cserepadon kezdett, és nem kapott szerepet a találkozón. Kleinheisler László csapata, a Darmstadt a liga legrosszabb formában lévő együttese, legutolsó öt bajnokiján egyetlen pontot sem szerzett, most az eddig utolsó és nyeretlen Hamburgtól kapott ki hazai pályán 2-0-ra. A magyar középpályás kezdőként 74 percet töltött a pályán.

A másodosztályban Stieber Zoltán együttese, a Kaiserslautern 0-0-ra végzett a St. Pauli otthonában. A magyar játékos büntetőt hibázott az első félidőben, a 71. percben lecserélte edzője. A Gruther Fürth 2-1-re nyert a Karlsruhe vendégeként, a győztes csapat kapuját Megyeri Balázs védte, aki hőssé vált azzal, hogy az utolsó percekben kivédett egy tizenegyest.

Izraelben Korhut Mihály csapata, a Hapoel Beer-Seva hazai pályán 5–0-ra verte a hosszú ideje veretlen Asdodot, és sikerével megerősítette vezető helyét a tabellán. Korhut Mihály végigjátszotta a mérkőzést, amely történelmi jelentőségű volt a klub számára, amely története során most először tudott zsinórban nyolc bajnokit megnyerni.

Lengyelországban a Legia Warszawa Nikolics Nemanja fejesével szerzett vezetést a Wisla Plock ellen, de végül be kellett érnie egy ponttal, 2-2-vel zárult a találkozó. Ez volt Nikolics nyolcadik bajnoki találata az idényben, ezzel harmadik helyen áll a lengyel góllövőlistán.

Nem lépett pályára sérülés miatt Guzmics Richárd, de csapata, a Wisla Kraków nélküle is szép győzelmet aratott, 3-0-ra verte az éllovas Lechia Gdanskot. Gyurcsó Ádám kezdőként az utolsó pillanatokig a pályán volt a Pogonban, a 93. percben cserélték le a Slask Wroclaw elleni 1-1 során. A Kádár Tamással felálló Lech Poznan 2–1-re kikapott a Jagiellonia otthonában, ezzel megszakadt négymeccses győzelmi sorozata.

Franciaországban a Dijon Lang Ádám nélkül játszott 3-3-as döntetlent a Caen otthonában, míg a másodosztályú Le Havre még kedden, hazai pályán kapott ki a Strasbourgtól, Bese Barnabás az utolsó 10 percre állt be csereként.

A szlovák élvonalban a Slovan Bratislava saját pályáján 1–0-ra kikapott a Trnavától, Priskin Tamás a 33. percben tizenegyest rontott. Katarban Németh Krisztián végig a pályán volt az al-Garafában, amely 3–2-re legyőzte az al-Rajjant, és zsinórban negyedik győzelmével a negyedik helyen áll a tabellán.

Dzsudzsák Balázst a hónap első napján megválasztották november legjobbjának az Egyesült Arab Emirátusok bajnokságában szereplő al-Vahdánál, a hétvégi bajnokin azonban ő sem tudott segíteni, az al-Ahli 2-1-re legyőzte csapatát. A magyar válogatott csapatkapitánya végig a pályán volt a meccsen.