Elek Ákos kupagyőztes, Nikolics egyre közelebb a gólkirályi címhez

• 2017-10-16 10:46:37 |

Nikolics Nemanja és Elek Ákos számára is emlékezetes mérkőzést hozott az elmúlt hétvége.

Elek Ákos csapata, a kazah bajnokságban szereplő Kajrat Almati megnyerte a Kazah Kupa döntőjét. Elek végigjátszotta a találkozót, melyen a Kajrat 1-0-ra győzött az Atirau FK ellen. A bajnokságban a továbbra is sérült Kleinheisler László csapata, az FC Astana 2-1-re nyert az Irtysh ellen.

Nikolics Nemanja mesterhármast szerzett a Chicago Fire Philadelphia ellen 3-1-re megnyert találkozóján, ezzel az MLS alapszakaszának vége előtt egy fordulóval 24 góllal vezeti a góllövőlistát, míg a mögötte álló argentin Valerinek 21, David Villanak pedig 20 találata van. Németh Krisztián csapata, a New England 2-1-re nyert az esélyesebb New York City FC ellen, a magyar játékos 70 percet töltött a pályán. Stieber Zoltán 67 percet kapott a DC Unitedben, amely azonban 4-0-ás vereséget szenvedett Portlandben.

Az Egyesült Arab Emírségekben Dzsudzsák Balázs csapata, az Al-Vahda már nem hibátlan, miután a hétvégi fordulóban 2-1-re kikapott az Al-Wasltől. A válogatott csapatkapitánya végigjátszotta a találkozót.  A kínai bajnokságban vereséget szenvedett Guzmics Richárd csapata. A Jenpien 4-3 arányban maradt alul a listavezető Guangzhou ellen, a magyar hátvéd 67 percet játszott.

Az izraeli pontvadászatban Korhut Mihály gólpasszt adott a Hapoel Beer-Sheva Hapoel Raanana elleni mérkőzésén, melyet 3-1-re nyert meg Korhut csapata. Az idegenbeli találkozón az első Beer-Sheva gólnál adta az asszisztot a magyar szélső védő.

Cipruson Sallai Roland ezúttal nem került keretbe az APOEL-ben, amely kedd este a Borussia Dortmund ellen lép majd pályára a Bajnokok Ligájában. Az APOEL azonban így is 2-0-ra nyert a Doxa ellen. Ukrajnában Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev nagy meglepetésre kikapott a sereghajtó Odesszától 2-1-re. A magyar védő végigjátszotta a találkozót.

A dán bajnokságban a Korcsmár Zsolttal felálló Mydtjylland 1-0-ra győzött a Sönderjyske ellen. A szlovák bajnokságban a DAC 2-0-ra nyert a Podbrezova ellen, Kalmár Zsolt végigjátszott a mérkőzést, míg a Slovan Presov elleni mérkőzésén Holman Dávid nem csak végig a pályán volt, de ő szerezte csapata első találatát is.

Franciaorszgában a Lang Ádám nélkül felálló Dijon 2-1-re kikapott a PSG-től, míg Bese Barnabás csapata, a Ligue 2-ben szereplő Le Havre 3-0 arányban alulmaradt a Clermont-nal szemben. Bese sérülése miatt nem lépett pályára. Az olasz pontvadásazatban Nagy Ádám nem játszott a Bologna SPAL ellen 2-1-re megnyert találkozóján.

Németországban a sérült Szalai Ádám nélkül felálló Hoffenheim 2-2-es döntetlent játszott az Augsburggal. Gulácsi Péter csapata az RB Leipzig 3-2-re nyert a Borussia Dortmund vendégeként. A Bundesliga 2-ben a Megyeri Balázs és Pintér Ádám nélkül felálló Greuther Fürth 2-1-re nyert az FC Erzgebirge Aue ellen.